KURUMSAL

TARİHÇE :

Ankara Sanayi Odası 1. Organize Sanayi Bölgesi; 1978 yılında temeli atılarak 1990 yılında üretime başlayan, günümüzde 1000 hektarlık alan üzerinde, 6 ayrı kısımda 331 sanayi parselinde, yaklaşık 40.000 kişiye iş ve aş imkanı sağlayan Türkiye’nin en iyi yönetilen ve en kurumsal Organize Sanayi Bölgelerinden biridir.

Bölgemiz karma bir Organize Sanayi Bölgesidir. Bölgemizde mobilya, döküm, gıda, elektrik, elektronik, makine üretimi, alüminyum, tekstil, zirai aletler, savunma sanayi, kimya, metal işleri, madeni eşya vb. alanlarda üretim yapılmaktadır.

Bölgemizde faaliyetine devam eden firmalarımızın eleman istihdamlarını sağlamak için Ankara Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler neticesinde, ASO 1. Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’ne 24.04.2018 tarih ve 967 sayılı numarayla Özel İstihdam Bürosu yetkisi verilmiştir.

 

VİZYON :

Üyelerimizin uygun işe, uygun insan anlayışı ile çağımızın gerektirdiği modern, nitelikli ve eğitimli personel ile nitelik ve performanslarının artırılmasını sağlamaktır.

 

MİSYON :

ASO 1. OSB İşkur Özel İstihdam Büromuz, firmalarımızın ihtiyaç duyduğu insan gücü ve iş olanaklarını sağlamak, yol göstermek, süratli, doğru, verimli, düzenli, uyumlu ve koordineli insan odaklı bir anlayış ile hizmet sunmaktır.